شما اینجا هستید:خانه » علمی » می خواهم شاهد تجمیع همه علوم در زادگاهم، گیلان باشم

می خواهم شاهد تجمیع همه علوم در زادگاهم، گیلان باشم

۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹

پروفسور سمیعی: می خواهم شاهد تجمیع همه علوم در زادگاهم، گیلان باشم

 به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در سفر دو روزه پروفسور مجید سمیعی به گیلان، بستر مناسبی برای توسعه فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در عرصه بین المللی فراهم آمد.

در این راستا برای استقرار پروژه بین المللی سازی و حرکت دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سمت دانشگاه های نسل سوم، تفاهم نامه همکاری مشترک علمی و پژوهشی بین مرکز بین المللی علوم اعصاب در هانوفر آلمان (INI) و دانشگاه علوم پزشکی گیلان منعقد شد.

پروفسور مجید سمیعی طی این سفر با حضور در دو دانشگاه گیلان و علوم پزشکی گیلان خواستار همکاری متقابل علمی بین این دو دانشگاه شد و اظهار داشت: ارزش و منزلت علمی هر جامعه ای با چگونگی وضعیت دانشگاه و پژوهش های کاربردی آن تعریف می شود. با ارتباط موثر بین دو دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دانشگاه گیلان، شاهد ارتقای جایگاه علم و دانش در استان گیلان خواهیم بود و این اتفاق نوید بخش توسعه یافتگی گیلان است.

وی به اهمیت رشد هم زمان علوم مختلف تاکید کرد و گفت: می خواهم پل ارتباطی بین دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه گیلان باشم تا پس از این شاهد تجمیع و رشد همه علوم در زادگاهم- گیلان- باشیم.

رییس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب جهان، در این سفر ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، به دانشجویان و دانش آموزان تاکید کرد: آینده کشور در گرو موفقیت تحصیلی دانشجویان است و غفلت از دانش اندوزی از سوی آنان، عدم توانایی خدمت رسانی به جامعه را موجب می شود.

پروفسور سمیعی اظهار داشت: شانزده سال پیش، مرکز بین المللی علوم اعصاب را در هانوفر آلمان تاسیس کردم که در حال حاضر به عنوان یک مرجع، در دنیا مطرح می باشد و فعالیت علمی در آن، آرزوی بسیاری از متخصصین است. در این خصوص با توجه به پتانسیلی که در ایران وجود دارد اقدام به تاسیس مرکز بین المللی علوم اعصاب در تهران نموده ام و معتقدم، ایرانیان از لحاظ هوش و ذکاوت در دنیا بی نظیرند، لذا باید این منابع انسانی ارزشمند را ارج بنهیم و قدردان باشیم.

وی هچنین با حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نقطه عطفی را برای سال تحصیلی جدید در این دانشگاه، رقم زد تا ده هزار دانشجو و ۴۲۸ عضو هیات علمی این دانشگاه با گام هایی محکم در راستای رسالت خود که همانا تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه است، حرکت کنند.

لازم به ذکر است: یکی از مهمترین دستاوردهای مهم پروفسور سمیعی، آموزش بیش از ۱۰۰۰ جراح مغز و اعصاب در سراسر جهان می باشد که اغلب این جراحان در کشورهای خود دارای مراتب بالای علمی، اجرایی و آموزشی هستند.

گفتنی است؛ بر اساس چشم انداز تدوین شده دانشگاه علوم پزشکی گیلان، این دانشگاه می خواهد تا سال ۱۴۰۴ پیش رو در دانشگاه های نسل سوم، کارآمد در ارایه خدمات و پیشگام در شاخص های سلامت باشد.

ارسال دیدگاه

پشتیبانی فنی توسط Nipoto.ir

بازگشت به بالا